Forma

FORMA to nowa część REHA-MEDIC – kameralne studio ćwiczeń i terapii indywidualnej w nowo wyremontowanym budynku przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeżeli nie lubisz zgiełku dużych obiektów, dziesiątek osób ćwiczących wokół, FORMA jest dla Ciebie.

To miejsce dla osób w każdym wieku, młodych i dojrzałych, które chcą:

 • przygotować organizm do powrotu do czynności dnia codziennego (np. po kontuzji czy operacji),
 • pozbyć się problemów z nawracającymi dolegliwościami kręgosłupa,
 • przygotować organizm do powrotu do uprawianej przed kontuzją aktywności sportowej,
 • zwiększyć efektywność treningu sportowego,
 • poprawić technikę potrzebną do uprawiania ulubionej dyscypliny,
 • poprawić ogólną kondycję fizyczną ciała,
 • zadbać na stałe o swoje zdrowie.

FORMA oferuje:

 • terapię indywidualną dla osób z dolegliwościami ortopedycznymi, neurologicznymi, kardiologicznymi i uroginekologicznymi,
 • ćwiczenia z trenerem personalnym, trenerem medycznym,
 • zajęcia w małych grupach: joga, zumba, fit, trening funkcjonalny, medyczny, mobility, ruchowy, wzmacniający,
 • izolowany trening mięśni kręgosłupa przy użyciu specjalistycznych maszyn do ćwiczeń,
 • trening obwodowy grupowy i indywidualny z instruktorem lub po instruktażu z opiekunem,
 • trening medyczny.
Trening obwodowy 75 min 25 zł
Trening medyczny 45 min 120 zł
Dojrzała FORMA 55+ (grupa min. 5 osób) 60 min 20 zł
Joga FORMA 90 min 30 zł
Zumba FORMA 60 min 25 zł
Otwarta FORMA (samodzielny trening obwodowy z opiekunem) 75 min 20 zł
Drenaż limfatyczny po urazach sportowych, zabiegach 60 min 150 zł
Profilaktyka okołoporodowa 60 min 140 zł
Terapia oddechowa po Covid-19 i infekcjach 60 min 140 zł
Terapia w chorobach układu krążenia 60 min 140 zł
Wizyta diagnostyczno-terapeutyczna uroginekologiczna 60 min 140 zł
Wizyta diagnostyczno-terapeutyczna FORMA 50 min 120 zł
Wizyta terapeutyczna FORMA 50 min 100 zł
Wizyta terapeutyczna FORMA 30 min 80 zł

W budynku Forma obowiązuje zasada zamiany obuwia na czyste – sportowe po wejściu, w szatni.

Prosimy o zabieranie ze sobą małego ręcznika.

NA TERENIE „FORMY” OBOWIĄZUJĄ MASECZKI ZAKRYWAJĄCE NOS I USTA, POMIAR TEMPERATURY ORAZ DEZYNFEKCJA RĄK

UWAGA: Anulowania rezerwacji można dokonać do godziny 10.00 w dniu rozpoczęcia zajęć.

Dla początkujących i zaawansowanych na poziomie podstawowym dla młodszych oraz dojrzałych użytkowników, osób bez kondycji i całkowicie początkujących:

 Trening obwodowy – gym80 Circular Line

Trening obwodowy na sprzęcie z linii Circular oferuje użytkownikom trening całego ciała w obwodzie 9 maszyn. Siedem z nich wykonuje dwa przeciwne ruchy w funkcji dwukierunkowej, koncentrycznej lub „pchaj / ciągnij”, co daje w sumie 16 różnych ćwiczeń.

Ćwiczący nie musi zajmować się kontrolowaniem obciążenia. Jest ono dawkowane przez regulowany system ciśnieniowy nie powodujący dodatkowego obciążenia dla stawów.

Linia gym80 Circular jest przeznaczona do użytku na zajęciach obwodowych z instruktorem lub w trakcie samodzielnych ćwiczeń po instruktażu.

Czas ćwiczeń i zmiany stacji regulujemy w sposób dostosowany do poziomu przygotowania osoby ćwiczącej.

Na sprzęcie nie ma mechanizmów sprzężenia zwrotnego, ponieważ został on zaprojektowany tak, aby umożliwić trenującym pracę na ich własnym poziomie w sposób nie odstraszający.

Trening obwodowy może być wykonywany przez początkujących i zaawansowanych, w zależności od intensywności danego formatu zajęć. Linia jest szczególnie skuteczna w ćwiczeniach na poziomie podstawowym dla młodszych oraz dojrzałych użytkowników, osób bez kondycji i całkowicie początkujących.

Wszystkie maszyny są produkcji niemieckiej, zgodne z niemiecką ustawą o urządzeniach medycznych, dzięki czemu nadają się dla użytkowników przechodzących rehabilitację fizyczną i osób które chcą poprawić lub utrzymać kondycję fizyczną.

Dla osób z dolegliwościami w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub chcących wzmocnić tą partię ciała:

Izolowany trening i terapia kręgosłupa – urządzenia linii ITENSIC

Linia urządzeń ITENSIC skupia się na treningu mięśni głębokich kręgosłupa w sposób izolowany i zapewniający maksimum bezpieczeństwa osobie ćwiczącej.

Klasyczne maszyny treningowe używają ruchów rotacyjnych i adresują trening do dużych grup mięśni, które „tworzą i napędzają ruch”. Maszyny linii ITENSIC skupiają się na krótkich włóknach mięśniowych ulokowanych głęboko w ciele człowieka, blisko punktów obrotu stawów i dzięki temu nie potrzebują dużych i zasobożernych ruchów treningowych.

Zasady działania ITENSIC bazują na prostym pomyśle. Maszyny te stabilizują kręgosłup poczynając od odcinka piersiowego kręgosłupa. Jest on punktem nieruchomym, a miednica – ruchomym. Jest to podejście dokładnie odwrotne od tego, które jest znane z tradycyjnych maszyn treningowych. Maszyny ITENSIC pozwalają na ćwiczenie mięśni przy kręgosłupie w sposób bezpośredni, bez ryzyka kontuzji. Na urządzeniach tych mięśnie tułowia są stymulowane poprzez krótkie ruchy wypychania, inne mięśnie są praktycznie „wyłączone”, dzięki specjalnej metodzie poruszania ciała.

Energia każdego ruchu dociera dokładnie w rejony ciała, gdzie może przynieść najlepsze rezultaty. Trening mięśni głębokich odbywa się na trzech różnych urządzeniach ITENSIC. Indywidualne efekty każdej z nich, łączą się w spójny plan treningowy. Kąt pod którym wykonywane są ćwiczenia decyduje o intensywności ruchu. Konstrukcja powoduje, że trening rozpocząć można momentalnie, z chwilą wejścia na urządzenie. Bardzo istotną kwestię bezpieczeństwa stanowi mechanizm blokady, który zwolnić możemy tylko gdy ciało ćwiczącego bierze już na siebie obciążenie. W ten sposób zapobiega się nadwyrężeniom kręgosłupa.

Joga FORMA

Zajęcia jogi dla wszystkich chcących wrócić do formy lub ją utrzymać. Regularna praktyka jogi nie tylko wzmacnia i uelastycznia ciało, ale wpływa także na jego akceptację, zwiększa poczucie własnej wartości i poprawia jakość życia.

Zumba FORMA

Zumba® – to kompletny program treningowy który zawiera wszystkie elementy ćwiczeń: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi (salsa, merengue, cumbia, reggaeton, soca, samba, tango, flamenco), ale także tańcem brzucha czy Quebraditą. Z informacji na stronie internetowej Zumba Fitness LLC wynika, że w cotygodniowych zajęciach Zumby uczestniczy ponad 15 milionów osób, a realizowane są one w około 200000 miejscach  w 180 krajach.

Trening medyczny

Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii.

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.

Trening Medyczny skierowany jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego (zakończeniu rehabilitacji) potrzebują kontynuacji. Opiera się on na poprawie propriorecepcji, czyli czucia głębokiego. Głównym założeniem tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli ciała poprzez ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie tylko wyizolowane mięśnie.

Terapia w chorobach układu krążenia

Po zawale mięśnia sercowego, na podstawie testów funkcjonalnych określimy wydolność organizmu, obliczymy bezpieczne tętno treningowe, obciążenia, które poprawią tolerancję wysiłku i sprawności w zakresie siły, gibkości, koordynacji. Zaplanujemy rodzaj odpowiedniego treningu, czas jego trwania, częstotliwość. Skontrolujemy poprawność oddechu. W miarę adaptacji będziemy bezpiecznie zwiększać obciążenia i przygotujemy dalszy plan pracy.

W niewydolności serca trening dostosujemy do wydolności pacjenta, na podstawie testów funkcjonalnych. Praca nad oddechem, koordynacją ruchową, wydolnością pozwoli zwiększyć komfort życia, zmniejszyć ryzyko upadku, które jest związane z mniejszą aktywnością ruchową.

W chromaniu, czyli kiedy pojawiają się bóle w kończynach dolnych i nie da się dalej iść, na podstawie testów funkcjonalnych, określimy długości dystansów treningowych. Wprowadzimy też inne formy treningu. Pozwoli to na wydłużenie dystansu chodzenia bez bólu, poprawi ogólną wydolność, samopoczucie, zmniejszy ryzyko upadku.

Po wszczepieniu układu stymulującego, w zależności od jego rodzaju, pomożemy wrócić do pełnej sprawności w obrębie obręczy kończyn górnych.

Terapia dla kobiet

Poprowadzimy bezpieczną aktywność podczas fizjologicznej ciąży. Wysiłek podczas porodu jest porównywalny do spaceru na odcinku 40 kilometrów. Trzeba się do niego przygotować wydolnościowo, oddechowo. Przy pomocy kinesiotapingu zabezpieczymy brzuch, który ciąży, damy oddech bolącym plecom.

Powiemy jak przygotować się do bezpiecznego przyjęcia nowego członka rodziny. Jak ergonomicznie opanować wysokości mebli, wanienki, miejsca do karmienia. Jak poustawiać potrzebne sprzęty jeszcze podczas pobytu w szpitalu, aby zabezpieczyć bolące po porodzie krocze. Jeżeli zostanie nacięte, wspomożemy możliwie szybki powrót do sprawności. Jak wstawać po porodzie, również cesarskim cięciu. Popracujemy z ewentualnymi bliznami. Pokażemy jak podnosić, nosić i w jakiej pozycji karmić dziecko, żeby mieć siły na kolejne dni. Pomożemy wrócić do ogólnej sprawności, sylwetki, napięcia mięśni brzucha.  Zaradzimy ich ewentualnemu rozejściu. Pomożemy podczas nawału pokarmu, kiedy bolą piersi.

Poprowadzimy terapię w zaburzeniach w statyce mięśni dna miednicy.  W różnych formach nietrzymania moczu, przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, gubieniem moczu, parciach naglących. W dyskomforcie wynikającym z obniżenia narządów znajdujących się w miednicy, po zabiegach ginekologicznych.

Praca z obrzękami różnego pochodzenia

Poprowadzimy terapię obrzęków limfatycznych związanych z długotrwałym unieruchomieniem, obrzękami (krwiakami) po zabiegach chirurgicznych, po zdjęciu opatrunku gipsowego, po zabiegach mastektomii. Koncepcja Terapii Obrzękowej pozwala na pracę powyżej miejsca uszkodzenia. Zmniejszenie obrzęku, krwiaka po zabiegu chirurgicznym, czy ortopedycznym, to szybszy powrót do sprawności, większy zakres ruchu, krócej utrzymujące się krwiaki. Manualny drenaż, wsparty kompresoterapią w postaci bandażowania, pozwala na szybszy powrót do sprawności.

W ramach treningów ruchowych poprowadzimy indywidualne i/lub grupowe zajęcia nastawione na poprawę ogólnej wydolności fizycznej, profilaktykę nietrzymania moczu. Małe grupy pozwolą na bardziej indywidualne podejście do każdego uczestnika. Określenie własnych parametrów obciążeń, tętna, stopnia zmęczenia, które będzie skuteczne i bezpieczne. Dzięki temu efekty będą szybko widoczne.

Terapia indywidualna oddechowa: przywracanie sprawności oddechowo-krążeniowej po przebytym Covid-19 i innych infekcjach dróg oddechowych.

Dojrzała Forma – trening dla osób starszych, praca nad kondycją, koordynacją, równowagą, wydolnością.

Masaż uciskowy mechaniczny (drenaż limfatyczny mechaniczny) jest klinicznie udowodnioną metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe i widoczne efekty. Aparat Lymphastim, którym dysponujemy działa na zasadzie sekwencyjnego masażu uciskowego. Specjalne aplikatory z systemem zachodzących na siebie komór zapewnią delikatny masaż, pobudzając naturalną cyrkulację limfy.

Drenaż limatyczny ułatwia leczenie obrzęków limfatycznych kończyn, poprawia dopływ krwi do tkanek, znajduje również szerokie zastosowanie w kosmetyce estetycznej. Powstające podczas zabiegu delikatne, rytmiczne fale uciskają struktury naczyniowe oraz limfatyczne uaktywniając ich prace , przyspieszają eliminację zbędnych produktów przemiany materii z tkanek. Mają również zastosowanie przy zabiegu nieinwazyjnego usuwania komórek tłuszczowych.

NAJCZĘSTSZE WSKAZANIA – medycyna i rehabilitacja

 • Przewlekłe obrzęki
 • Niewydolność żył
 • Opieka pourazowa
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Zespół cieśni nadgarstka
 • Angiopatia cukrzycowa
 • Dna moczanowa
 • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych
 • Algodystrofia
 • Otyłość
 • Zaburzenia troficzne skóry

NAJCZĘSTSZE WSKAZANIA – medycyna estetyczna i wellness

 • Cellulit
 • Zespół ciężkich nóg
 • Poprawa odżywienia skóry
 • Obrzęk tłuszczowy
 • Opieka po zabiegu liposukcji
 • Detoksykacja

Drenaż limfatyczny Lymphastim – na zabieg umawiamy się w rejestracji NZOZ REHA-MEDIC lub telefonicznie 782 912 781

 • Kończyny górne – prosimy o założenie koszulki z długim rękawem
 • Kończyny dolne – prosimy o założenie długich legginsów lub spodni dresowych oraz przyniesienie skarpet na zmianę
Skip to content