Karolina Jarmuż

Swoją przygodę z jogą rozpoczęłam w 2008 roku w Centrum Jogi Marii Stróżyk w Poznaniu, a od 2012 roku doskonaliłam praktykę pod okiem Barbary Majewskiej w Joga Klub Chyby.

Regularnie biorę również udział w licznych warsztatach, między innymi u takich nauczycieli jak: Maciej Wielobób, Jurek Jagucki czy Konrad Kocot. W 2021 roku ukończyłam kurs nauczycielski wg metody B.K.S. Iyengara u Romana Grzeszykowskiego. Kurs rozwinął moją praktykę własną oraz moją wiedzę, co pozwoliło mi dojrzeć do dzielenia się nią z innymi i w 2019 roku rozpoczęłam pracę jako nauczycielka jogi.

Podczas moich zajęć przyglądam się możliwościom i blokadom każdego z uczestników, tak aby wydobyć i rozwinąć jego potencjał. Stosuję pomoce do jogi, aby każdy mógł chociaż dotknąć asany, która bez nich wydawałaby się nieosiągalna. Kładę nacisk na precyzję w asanach, odpowiednie ustawienie ciała i kierunek działania. Przede wszystkim podkreślam jednak, że wykonanie wymyślnej figury nie jest celem samym w sobie, a jedynie środkiem prowadzącym do transformacji naszego umysłu. Regularna praktyka jogi nie tylko wzmacnia i uelastycznia ciało, ale wpływa także na jego akceptację, zwiększa poczucie własnej wartości i poprawia jakość życia.

Skip to content